O nas

O Mott Coffee

Mott Coffee Company jest polską palarnią kawy specialty, specjalizującą się dystrybucją kawy, głównie z Kostaryki. Firma stawia na najwyższą jakość oraz niepowtarzalne walory smakowe. Mott Coffee pozyskuje ziarna bezpośrednio od plantatorów kaw, dlatego klienci otrzymują niezwykle smaczne i aromatyczne ziarna od sprawdzonych dostawców. 

Palenie kawy

Największe wartości smakowe wyciąga się z kaw ziarnistych świeżo palonych i mielonych przed spożyciem. Do 3 miesięcy od daty palenia kawa zachowuje najlepsze wartości smakowe. Badania wykazały, że po trzech miesiącach kawa traci powoli swoje smaki. Mott Coffee praktykuje palenie kaw na bieżąco. Jest to niemożliwe aby kawy były palone po zamówieniu ponieważ każdą kawa po wypaleniu musi leżeć przed pakowaniem w torebki minimum 48 godziny aby gazy które wytworzyły się podczas palenia mogły odparować.

Charakterystyka kaw 

Kawa naturalna, suszona jest w całości, czyli razem ze skórką i miąższem. Po zebraniu owoców z krzewów kawowca, owoce suszone są na słońcu przez co najmniej 21 dni a następnie wysuszoną skórkę i miąższ oddziela się od ziarna kawy.

Kawa Red Honey, suszona jest również na słońcu przez co najmniej 21 dni. Z owocu kawowca usuwa się tylko skórkę, natomiast miąższ który otula ziarno kawy suszony jest razem z ziarnem kawy na tak zwanych stołach afrykańskich.

Kawa Yellow Honey suszona jest dokładnie tak samo jak Red Honey. Różnica pomiędzy Yellow Honey i Red Honey jest taka, że przy Yellow Honey oprócz tego że usuwa się skórkę to dodatkowo usuwa się część miąższu.

Owoc kawy jest bardzo słodki. Miąższ który otacza ziarno kawy posiada w sobie słodki sok zwany Honey, dlatego ziarna kawy suszone w ten sposób pobierają smaki z miąższu, do chwili wysuszenia. Kawy komercyjne mają usunięta skórkę i miąższ za pomocą wody pod ciśnieniem ewentualnie mechanicznie. Ziarna komercyjna są mało aromatyczne i mniej smakowe jak kawy specjalistyczne.

Oferta dla firm

Mott Coffee to firma, która postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom nie tylko klientów prywatnych, ale również biznesowych, takich jak kawiarnie, hotele, restauracje czy biura. Zależy nam na tym, żeby kawa parzona w takich miejscach odznaczała się najwyższą jakością i cieszyła podniebienia każdej osoby, która jej kosztuje. Właśnie dlatego bierzemy sprawy w swoje ręce i dostarczamy naszym klientom jedynie najlepsze produkty. Chcemy wciąż się rozwijać i możemy zapewnić, że potrzeby klienta będą dla nas zawsze na pierwszym miejscu. Oprócz ziaren kawy najwyższej jakości posiadamy w ofercie także akcesoria niezbędne do jej przyrządzenia. Zaufało nam już wiele osób, których nie interesują powszechnie dostępne w marketach produkty o nieznanym pochodzeniu i niskiej jakości.

Co zyskujesz dzięki współpracy z nami?

Podejmując się współpracy z nami możesz liczyć na wsparcie w wielu kwestiach. Przede wszystkim dostarczymy Ci najwyższej jakości kawę, którą będą mogły delektować się osoby przebywające w biurze, kawiarni, restauracji bądź hotelu. Możesz liczyć też na niezbędne akcesoria do jej przygotowania, które pozwolą wydobyć z kawy najlepsze walory smakowe.

Kawy ziarniste

Ziarna kawy pochodzące z Kostaryki i Gwatemali pozwalają na przygotowanie napoju o głębokim aromacie, który doceni każdy smakosz. Twoi klienci lub goście od razu poczują więc, że oferowana im kawa to nie najtańszy produkt z marketu. Możesz wybierać spośród kaw o różnym stopniu wypalenia oraz intensywności smaku. Niektóre warianty charakteryzują się mocną kwasowością, inne wyczuwalną nutą goryczy bądź słodyczy. Każda z opcji to 100% arabica nadająca się do zaparzenia na wiele sposobów, m.in. w kawiarce lub ekspresie. Oferowane przez nas kawy ziarniste odznaczają się niepowtarzalnymi smakami. Są one indywidualne w każdym przypadku – mogą łączyć nuty cytrusów i miodu bądź dostarczać wyczuwalnego smaku czekolady lub czereśni. Nasza palarnia ma siedzibę w Polsce, dlatego kupując nasze produkty wspierasz również rodzime biznesy. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz otrzymać dostosowaną do Twoich potrzeb indywidualną propozycję współpracy.

Akcesoria do kaw

Przygotowanie wysokiej jakości aromatycznego napoju wymaga czegoś więcej niż najlepszej jakości ziarna. Mowa o akcesoriach do kaw, bez których niemożliwe byłoby ich przyrządzenie. Umożliwiają one np. zmielenie ziaren czy spienienie mleka. Nasze produkty ułatwiają każdemu przygotowanie napoju w najbardziej profesjonalny sposób. Oferujemy m.in. czajnik elektryczny z cyfrową kontrolą temperatury. Temperatura ma duże znaczenie w kontekście smaku parzonej kawy, dlatego powinna ona być odpowiednio śledzona. Optymalna wynosi 88 stopni Celsjusza. Oferowane przez nas młynki posiadają 14-stopniową skalę grubości mielenia, która pozwala na przygotowanie idealnego napoju. Przydatna będzie również waga umożliwiająca odmierzenie prawidłowej ilości kawy w celu wyciągnięcia z niej najlepszego aromatu. Poza urządzeniami posiadamy w ofercie także kubki porcelanowe i termiczne, które zachwycają świetnym wykonaniem i zróżnicowaną kolorystyką.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Adres:
MOTT COFFEE COMPANY Sp. z o.o.
Gorzyce 218
33-250 Gorzyce
NIP: 9930671182

Kontakt telefoniczny biuro:
Pon-pt 8:00-16:00
+48 662 533 335

Kontakt mailowy: biuro@mottcoffee.com

Magazyn Główny:
Gorzyce 218
33-250 Gorzyce
tel. +48 14 687 00 43

Kawiarnia Tarnów - Racławicka:
ul. Racławicka 14
33-100 Tarnów

Kawiarnia Rzeszów:
ul. Sokoła 8
35-010 Rzeszów

Contact information

Write some useful information about your business, contact information or links to various FAQ pages.