French press - przygotowanie idealnej kawy

Przygotowanie idealnej kawy nie jest proste

Na szczęście na przestrzeni ostatnich lat powstało wiele sprzętów, które ułatwiają nam to zadanie. Kiedyś musieliśmy być zdatni na to, że trzeba iść do restauracji albo odwiedzić kogoś, kto ma ekspres, natomiast dziś jest to naprawdę proste. Oczywiście, nie każdy oczekuje tego, że kawa musi mieć wyrafinowany smak, jednak w naszym kraju jest coraz więcej "kawoszy", którzy tego oczekują. Postanowiliśmy sprawdzić, jak to jest przygotować kawę we French press, która będzie zachwycać swoim smakiem oraz aromatem.

Czym jest French press?

Pytaniem, od którego warto zacząć całą dysputę na temat kawy jest to, czym tak naprawdę jest French press. Odpowiedź na to pytanie będzie łatwiejsza, gdy usłyszymy słowo "kawiarka". Nazwa tego urządzenia nie jest przypadkowa, ponieważ słusznie kojarzy się z Francją. Najciekawsze jednak jest to, że przypisuje się stworzenie French press Włochowi, Atillo Calimaniemu. To tylko część prawdy, ponieważ została ona zaprojektowana w II poł. XIX wieku przez Francuzów: Henri-Otto Mayer i Jacques-Victor Delfroge.

Co ciekawe, we French pressie może parzyć nie tylko kawę, ale również herbatę, cold brew czy też ubić piankę. Zawdzięcza swoją popularność temu, że idealnie oddaje smak naturalnej kawy. Zaparzona w nim ciecz staje się przepyszna w smaku, czuć paloność nasion oraz jest gęsta. Nawet osoby, które nie piją takiej kawy na co dzień zauważą, że jest to produkt, który oferuje zdecydowanie więcej. Dodatkowo to produkt pozwalający na przeprowadzenie licznych eksperymentów. Można mieszać proporcje wody z kawą, a nawet mniejsze triki mają wpływ na jej jakość jak docisk tłoczka.

Dużą zaletą French press jest to, że kosztuje on o wiele mniej niż popularne ekspresy. Nie można zapomnieć o tym, że jest on w przystępnym rozmiarze, dzięki czemu łatwo można zabrać go w podróż oraz nie zajmuje on wiele miejsca. Prostota konstrukcji sprawia, że nie trzeba wiele wysiłku wkładać w jego konserwację, a jego uniwersalność sprawi, że można przygotować gościom różnego rodzaju kawy czy też inne napoje.

Jak stworzyć idealną kawę we French pressie?

Zapewne wielu z was będzie miało swoje sposoby na zaparzenie idealnej kawy we French press, ale pozwólcie, że podzielimy się z wami swoim. Całość należy rozpocząć od zakupu wyselekcjonowanych ziaren kawy. Te, które dostępne są na https://mottcoffee.eu/ zdecydowanie się tym odznaczają. Do wyboru są takie produkty jak:

  • Laurina - kawa bezkofeinowa
  • Coto Brus White Honey - kawa z nutą czekoladową
  • Tarrazu Red Honey - kawa z nutą miodu i cytrusów
  • i wiele, wiele innych

Aby stworzyć kawę krok po kroku, należy w pierwszej kolejności wyciągnąć tłok z sitkiem, następnie wlać gorącą wodę w celu rozgrzania naczynia i ją wylać. Kolejnym krokiem będzie wsypanie kawy i tutaj szacujemy, że najlepszym rozwiązaniem będzie 6g na 100 ml wody. Woda powinna być o temperaturze od 88 do 90 stopni i należy ją namoczyć oraz poczekać 30 sekund. Pozostałą wodę trzeba wlać i pozwolić na parzenie przez 3 minuty, a ostatnim krokiem przed jej spożyciem będzie założenie tłoka z sitkiem i przeciśnięcie go powolnym i jednolitym ruchem.

Więcej

Kommentare (0)

Es gibt noch keine Kommentare. Sei der Erste, der einen Beitrag schreibt!

Hinterlassen Sie einen Kommentar

Bitte beachten Sie, dass Kommentare vor der Veröffentlichung freigegeben werden müssen