Niezbędne akcesoria do przygotowania kaw alternatywnych w domu

Aromatyczna, pobudzająca i głęboka w smaku - takie cechy powinna mieć kawa idealna.

Nie zawsze można pozwolić sobie na wysokiej klasy profesjonalny ekspres do kawy. Dla osób, które chcą rozkoszować się niepowtarzalnym smakiem świeżo mielonej kawy zaparzonej w odpowiedni sposób, poleca się wypróbowanie alternatywnych sposobów na parzenie kawy. Mimo, że są one bardziej czasochłonne, to z pewnością poszczególne akcesoria są tańsze, a napar nierzadko bywa lepszy od tych automatycznych sposobów. Co więcej, przygotowywanie kaw alternatywnych może stanowić także rodzaj hobby.

Świeżo mielone ziarna to podstawa aromatu

Kupowanie kawy mielonej to nie jest dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na bogatych doznaniach smakowych. Nawet szczelnie zamknięte opakowanie nie zatrzyma świeżości i aromatu kawy. Dlatego, parząc kawę w alternatywny sposób, warto skupić się na mieleniu ziaren tuż przed zaparzeniem. Do tego bez wątpienia przyda się młynek, który odpowiednio zaopiekuje się ziarnami pełnymi cennego smaku. Na uwagę zasługuje młynek do kawy Mott Coffee high quality grinder, który posiada aż 14 stopni mielenia kawy. To idealnie rozwiązanie dla tych, którzy swoją kawę przygotowują dzięki różnym metodom parzenia. Młynek mieli ziarna równomiernie dzięki dużej mocy silnika, która wynosi 200W. Ma to bezpośrednie przełożenie na smak i aromat naparu. Co więcej, młynek Mott Coffee prezentuje się bardzo profesjonalnie i stylowo, co jest dodatkowym atutem dla wykwintnych baristów i kawoszy.

Ilość kawy ma znaczenie

Espresso, latte, cappuccino - każdy rodzaj napoju charakteryzuje się inną zawartością kawy. Moc i aromat w dużej mierze zależy od rodzaju ziaren, ich pochodzenia, stopnia zmielenia czy sposobu przygotowania. Niemniej ważna jest ilość ziaren użyta do przygotowania świeżej kawy. Do przygotowania idealnej kawy we własnym domu z pewnością przyda się waga elektroniczna. Alternatywne sposoby przygotowywania kawy, np. przy użyciu chemexu czy drippa, opierają się na precyzyjnej ilości odważonych ziaren. Dlatego też korzystając w domu z tych metod, warto być w posiadaniu czułej i precyzyjnej wagi, która pomoże w odmierzeniu idealnej proporcji kawy. Dzięki niej można odpowiednio wzmacniać lub osłabiać moc kawy w zależności od własnych preferencji. Wystarczy dokładnie zmierzyć gramaturę użytych ziaren do swojego doskonałego w smaku napoju.

Idealna temperatura to idealne wrażenia smakowe

Alternatywne przyrządzanie kaw to także bezbłędna temperatura wody, która zalewa zmielone ziarna. Nieprawdą jest, że najlepsza kawa to ta zalana wrzątkiem - zwłaszcza w przypadku chemexu czy kawiarki. Zbyt wysoka temperatura wody powoduje, że napój robi się gorzki i traci głębie smaku oraz aromatu. Aby mieć pewność, jaką wodą zalewa się swoją kawę, najlepiej zakupić do swojego domu czajnik elektryczny z cyfrową kontrolą temperatury. Przejrzysty wyświetlacz pozwala na precyzyjne zagrzewanie wody, a wąski odpływ - do jej dokładnego przelania do naczynia ze zmieloną kawą. Bez takiego czajnika żadna alternatywna metoda parzenia kawy nie zaowocuje doskonałą, głęboką w smaku i aromatyczną kawą.

Więcej

Kommentare (0)

Es gibt noch keine Kommentare. Sei der Erste, der einen Beitrag schreibt!

Hinterlassen Sie einen Kommentar

Bitte beachten Sie, dass Kommentare vor der Veröffentlichung freigegeben werden müssen