Chemex czy v60? Jaka przygotować najlepszą kawę przelewową

Chemex czy V60? Jaka przygotować najlepszą kawę przelewową

Kawa przelewowa jest przyrządzona w ekspresie do kawy. Jest to kawa smaczna, ale nie jest kawą z ekspresu ciśnieniowego. Może być jednak równie smaczna. Trzeba tylko wiedzieć jak ją przyrządzić i jak ją podawać. Można podawać ją z cukrem, ksylitolem, mleczkiem, wyjątkowym syropem czekoladowym, posypaną wiórkami czekolady lub z obłoczkiem bitej śmietany lub gałką lodów. Sposobów serwowania takiej kawy jest naprawdę sporo i warto po nie sięgać jak najczęściej.

Chemex czy V60? Oto jest pytanie

Chemex to urządzenie służące do parzenia kawy metodą przelewową, dzięki któremu otrzymuje się pyszny, aromatyczny napar. Jest to metoda prosta, a kawa jest wyjątkowa. Niejedna osoba woli taką kawę od tej z ekspresu ciśnieniowego czy AeroPressu. Jest to prosty i szybki sposób na otrzymanie przepysznej kawy. Chemex to rodzaj dzbanka ze szkła, do którego stosuje się filtr, do niego wsypuje się zmieloną kawę i otrzymuje się pyszny napar. Jest to łatwa metoda, a kawa pachnie rajsko i smakuje wybornie. Doskonała jakość oraz niewysoka cena są atutami takiej pysznej kawy. Należy zastosować proporcje 60 gramów kawy na litr wody. Pozwoli to otrzymać pyszną kawę w doskonałym smaku oraz wyjątkowej jakości. Może to być kawa Arabica, Robusta lub każda inna. Nie trzeba wydawać kroci, by cieszyć się naparem najlepszej klasy. W Polsce Chemex znany jest od niedawna, lecz na świecie robi furorę od lat. Niedawno ustąpił ekspresom ciśnieniowym, lecz są osoby, które nie wyobrażają sobie innej kawy niż z Chemexu.

V60 to ceramiczny dripper, z którego powstaje doskonała kawa. Czy warto go kupić? Zdecydowanie tak, jest niedrogi, a napar z tego drippera jest bajeczny. Warto sięgać po taki dripper i cieszyć się wyjątkową kawą. Jakość, wyjątkowość oraz smak są tym, czego oczekuje wiele osób.

Co lepsze - Chemex czy V60?

Oto jest pytanie. Kawa z obu takich naczyń jest doskonała, smakuje i daje wyjątkowe odczucia smakowe. Klienci cenią taką kawę i pragną nacieszyć się nią zawsze. Nie ma nic lepszego od kaw z takich urządzeń. Jakość, solidność, piękny wygląd cechują Chemex oraz V60. Urządzenia mogą być doskonałym upominkiem w niewysokiej cenie. Ważne jest tylko przygotowanie kaw zgodnie z recepturą. Każda osoba powinna nauczyć się przyrządzania pysznego naparu dla siebie lub dla gości. Jeśli komuś nie odpowiadają ani Chemex, ani V60 to wówczas może kupić inne urządzenie, np. ekspres przelewowy czy ciśnieniowy lub AeroPress. Wszystko zależy od gustu oraz potrzeb danej osoby. Parzenie kawy w Chemexie czy V60 ma w sobie coś z magii, alchemii czy wiedzy tajemnej. Ekspres to całkiem zwyczajne urządzenie, które sprawdza się naprawdę doskonale i pozwala czerpać radość z parzenia napoju aromatycznego, smacznego, o głębokim smaku. Czarnego, bez dodatków, lub z mlekiem i innymi dodatkami. Znawcy twierdzą, że kawa musi być mocna i smolista. Jednak nie każdemu smakuje bardzo mocna, gorzka kawa. Dodatki takie, jak cukier, mleko, bita śmietana podnoszą smak takiej kawy.

Więcej

Kommentare (0)

Es gibt noch keine Kommentare. Sei der Erste, der einen Beitrag schreibt!

Hinterlassen Sie einen Kommentar

Bitte beachten Sie, dass Kommentare vor der Veröffentlichung freigegeben werden müssen