Czym jest kawa single origin?

Czym jest kawa single origin?

Ogromna część z nas, bez względu na miejsce, w którym się znajdujemy, nie wyobraża sobie swojego dnia bez filiżanki aromatycznej kawy. Pomimo ogromnej ilości metod parzenia kawy i urozmaicania jej wieloma dodatkami, to ziarna odgrywają pierwszoplanową rolę w każdym wariancie jej podania. Niezwykle ciekawym wyborem jest kawa single origin. Czym jest i dlaczego cieszy się tak dużą popularnością? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Single origin, czyli kawa speciality

Single origin w dosłownym tłumaczeniu na język polski oznacza "jedno źródło". Właściwym przełożeniem z języka angielskiego jest jednak określenie "kawa speciality". Nazewnictwo to może nas naprowadzić na właściwą dedukcję. Single origin jest kawą jednogatunkową z jedynego zbioru. Zbiór pochodzi z jednej, konkretnej uprawy z danego regionu.

Dlaczego kawy single origin cieszą się tak dużą popularnością?

Kawa single origin to z całą pewnością pozycja, która wyróżnia się na tle innych kaw. Jej najważniejszą cechą jest identyfikowalność poprzez unikatowy smak oraz aromat. Co więcej, świadomość skąd wywodził się zaparzona w ulubionej filiżance czy kubku kawa, pozwala na poznanie lokalnych smaków. Rodzaj single origin szczególnie uwielbiają prawdziwi miłośnicy czarnego naparu. Świadomość pochodzenia pozwala na organoleptyczne sprawdzenie jak powietrze i natura danego regionu wpływają na finalny smak kawy. Ukształtowanie drzew kawowych oraz ziaren definiuje każdy zakątek świata.

Oprócz walorów poznawczych, kawy single origin charakteryzują się o wiele bogatszym i intensywniejszym smakiem niż mieszanki ziaren. Nie bez powodu single origin nazywa się kawą ekskluzywną. Co więcej, w przeciwieństwie do mieszanek kaw, które smakują podobnie, warianty kaw single origin zupełnie się od siebie różnią. Bardzo trudnym zadaniem jest pomylenie smaku kaw pochodzących z różnych regionów. Specyficzne, charakterystyczne nuty różnych zakątków świata w sposób jednoznaczny definiują smak kawy znajdującej się z naszej filiżance.

Wiedza i doświadczenie- podaruj sobie niezapomnianą podróż

Pragniesz w zaciszu własnego domu, mieszkania czy biura wybrać się w podróż dookoła świata? Jeśli marzysz o poznaniu regionalnego smaku kawy, single origin to wybór doskonały. Sklep internetowy MOTT COFFEE to miejsce oferujący szeroki, różnorodnych wachlarz kaw ziarnistych, herbat, zestawów i akcesoriów, który pozwoli na perfekcyjne, upojne chwile relaksu. Tu również możemy odnaleźć najwyższej klasy kawy single origin. Terrazu Yellow Honey uprawiania na wyżynie Terrazu w Kostaryce. Laurina pochodząca z Central Valley, Costa Rica, będąca niezwykle rzadką odmianą kawy. Luca z rejonu Cajamarca w Peru. Nika z Nueva Segovia z Nikaragua. To tylko kilka przykładów ekskluzywnej kawy, która zachywyci nas swoimi walorami smakowymi, pozwalając na zdobycie bezcennej wiedzy i doświadczenia o różnych częściach świata.

Picie kawy to wspaniała przygoda, a znalezienie idealnie dopasowanej do naszych smaków, wymaga wielu prób i doświadczenia. Którą single origin wybierasz?

Więcej

Kommentare (0)

Es gibt noch keine Kommentare. Sei der Erste, der einen Beitrag schreibt!

Hinterlassen Sie einen Kommentar

Bitte beachten Sie, dass Kommentare vor der Veröffentlichung freigegeben werden müssen