Czym jest kawa single origin?

Czym jest kawa single origin?

Ogromna część z nas, bez względu na miejsce, w którym się znajdujemy, nie wyobraża sobie swojego dnia bez filiżanki aromatycznej kawy. Pomimo ogromnej ilości metod parzenia kawy i urozmaicania jej wieloma dodatkami, to ziarna odgrywają pierwszoplanową rolę w każdym wariancie jej podania. Niezwykle ciekawym wyborem jest kawa single origin. Czym jest i dlaczego cieszy się tak dużą popularnością? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Single origin, czyli kawa speciality

Single origin w dosłownym tłumaczeniu na język polski oznacza "jedno źródło". Właściwym przełożeniem z języka angielskiego jest jednak określenie "kawa speciality". Nazewnictwo to może nas naprowadzić na właściwą dedukcję. Single origin jest kawą jednogatunkową z jedynego zbioru. Zbiór pochodzi z jednej, konkretnej uprawy z danego regionu.

Dlaczego kawy single origin cieszą się tak dużą popularnością?

Kawa single origin to z całą pewnością pozycja, która wyróżnia się na tle innych kaw. Jej najważniejszą cechą jest identyfikowalność poprzez unikatowy smak oraz aromat. Co więcej, świadomość skąd wywodził się zaparzona w ulubionej filiżance czy kubku kawa, pozwala na poznanie lokalnych smaków. Rodzaj single origin szczególnie uwielbiają prawdziwi miłośnicy czarnego naparu. Świadomość pochodzenia pozwala na organoleptyczne sprawdzenie jak powietrze i natura danego regionu wpływają na finalny smak kawy. Ukształtowanie drzew kawowych oraz ziaren definiuje każdy zakątek świata.

Oprócz walorów poznawczych, kawy single origin charakteryzują się o wiele bogatszym i intensywniejszym smakiem niż mieszanki ziaren. Nie bez powodu single origin nazywa się kawą ekskluzywną. Co więcej, w przeciwieństwie do mieszanek kaw, które smakują podobnie, warianty kaw single origin zupełnie się od siebie różnią. Bardzo trudnym zadaniem jest pomylenie smaku kaw pochodzących z różnych regionów. Specyficzne, charakterystyczne nuty różnych zakątków świata w sposób jednoznaczny definiują smak kawy znajdującej się z naszej filiżance.

Wiedza i doświadczenie- podaruj sobie niezapomnianą podróż

Pragniesz w zaciszu własnego domu, mieszkania czy biura wybrać się w podróż dookoła świata? Jeśli marzysz o poznaniu regionalnego smaku kawy, single origin to wybór doskonały. Sklep internetowy MOTT COFFEE to miejsce oferujący szeroki, różnorodnych wachlarz kaw ziarnistych, herbat, zestawów i akcesoriów, który pozwoli na perfekcyjne, upojne chwile relaksu. Tu również możemy odnaleźć najwyższej klasy kawy single origin. Terrazu Yellow Honey uprawiania na wyżynie Terrazu w Kostaryce. Laurina pochodząca z Central Valley, Costa Rica, będąca niezwykle rzadką odmianą kawy. Luca z rejonu Cajamarca w Peru. Nika z Nueva Segovia z Nikaragua. To tylko kilka przykładów ekskluzywnej kawy, która zachywyci nas swoimi walorami smakowymi, pozwalając na zdobycie bezcennej wiedzy i doświadczenia o różnych częściach świata.

Picie kawy to wspaniała przygoda, a znalezienie idealnie dopasowanej do naszych smaków, wymaga wielu prób i doświadczenia. Którą single origin wybierasz?

Więcej

Komentarze (0)

Brak komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszą komentującą osobą!

Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją