Dlaczego Mott?

Dlaczego Mott?

Odmiany sprzedawane w Mott Coffee Company są specjalistyczne, czyli o najwyższej, niepodlegającej kompromisom jakości. Jako dystrybutorzy i producenci kawy specialty w Polsce produkujemy i sprzedajemy ziarna, o których wiemy wszystko i za które bierzemy pełną odpowiedzialność. Dlaczego? Bo traktujemy je z największym profesjonalizmem i zaangażowaniem, a naszym priorytetem jest zawsze smak.

Jakość, która ma smak

Tutaj zapoznacie się z kawą o najwyższej jakości, jaką jest Specialty Coffee.

W naszej palarni stawiamy na jakość i smak, a nie na komercję. Nasze wyjątkowe ziarna sprowadzane są prosto z Kostaryki. Co ważne, są one kupowane bezpośrednio od plantatora. Ta stosunkowo nowa koncepcja w przemyśle kawowym zakłada osobistą relację między palarnią lub nabywcą a plantatorem. Oznacza to, że polscy palacze, dystrybutorzy i producenci kawy stosujący ten sposób kupowania wyrobu, muszą mieć wystarczające zasoby, aby regularnie odwiedzać farmy.

Pomimo ograniczeń, handel bezpośredni jest obiecującą etykietą, zwiększającą prawdopodobieństwo dobrej jakości towaru.

Kawa specjalistyczna

Ziarna sprzedawane w Mott Coffee Company są wyrobem specjalistycznym, sprowadzanym bezpośrednio od plantatora (Handel bezpośredni / Direct Trade), palonym mistrzowsko w wysokiej jakości piecu. Handel bezpośredni jest formą zaopatrzenia, praktykowaną przez niektóre palarnie kawy specialty i dystrybutorów w Polsce, producentów czekolady, sprzedawców herbaty itp., którzy budują bezpośrednie relacje z plantatorami sprzedającymi swoje produkty. Po kilkuletnich poszukiwaniach odmian o unikalnych smakach, Mott Coffee nawiązało współpracę z aż dwoma wyselekcjonowanymi plantatorami z Kostaryki.

Suszenie ziaren kawy

Po zebraniu owoców kawowca, ziarna są przerabiane i naturalnie suszone na słońcu przez 21 dni na tzw. afrykańskich stołach, pod opieką plantatora. Dla porównania, odmiany komercyjne suszone są w specjalnie zaprojektowanych piecach, przyspieszającym ten całkowicie naturalny proces.

Ziarna, jakie oferuje producent, dystrybutor i polska palarnia kawy specialty Mott Coffee w Tarnowie, są obrabiane naturalnymi sposobami, dlatego charakteryzują się wyrazistym i gładkim smakiem.

Więcej

Komentarze (0)

Brak komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszą komentującą osobą!

Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją