Zimowe dodatki do kawy- na które z nich warto postawić?

Zimowe dodatki do kawy - na które z nich warto postawić?

Gorąca i aromatyczna kawa w sezonie zimowym jest dla nas sposobem nie tylko na to, by się ogrzać, ale także i zrelaksować. Napój ten, co do zasady, ma dodawać nam energii i nas pobudzać, jednak w mroźne, zimowe wieczory spełnia on znacznie inną rolę. Choć kawa sama w sobie jest smakowita i kusi nas wyjątkowym zapachem, to jednak możemy nieco ją wzbogacić. Jakie zimowe dodatki do kawy warto więc wybrać?

Kardamon, cynamon i goździki - korzenne aromaty zamknięte w filiżance z kawą

Kawa cechuje się wyjątkowym smakiem, który jednocześnie bardzo łatwo można zaburzyć. Niemniej jednak, kawę można również udoskonalić, poprzez dobranie do niej odpowiednich przypraw. Z uwagi na charakter tego napoju, największą uwagę powinniśmy zwrócić na przyprawy korzenne jak np.:

  • kardamon;
  • cynamon;
  • goździki.

Najlepiej będą się one komponowały z kawą czarną, świeżo paloną i dodadzą jej nieco bardziej wyrazistego posmaku. Co ciekawe, dobrym rozwiązaniem w zakresie dodatków do kawy może okazać się również przyprawa do pierników! Również będzie miała ona właściwości rozgrzewające, a dodatkowo nada kawie korzennego charakteru. Pamiętajmy jednak, by wspomniane już dodatki do kawy wykorzystywać w granicach rozsądku. Zbyt duża ich ilość - szczególnie w przypadku cynamonu - może całkowicie zmienić smak kawy i jej aromat.

Likiery do kawy - sposób na wzmocnienie smaku napoju kawowego

Jeśli poszukujemy zimowych dodatków do kawy, to z całą pewnością chcemy, by wykazywały się one działaniem rozgrzewającym. Nic bowiem nie jest bardziej pożądane w sezonie zimowym, niż uczucie przyjemnego ciepła, które ogarnia nas z każdym, kolejnym łykiem. Wobec tego warto zwrócić się w stronę takich klasyków jakimi są kawa po wiedeńsku czy Irish Coffee. Dlaczego? Otóż te napoje kawowe okraszane są likierami lub nawet nieco mocniejszymi trunkami. Ponownie warto tu zauważyć, że te dodatki będą najlepiej komponować się z czarną i mocną kawą. Znów również warto wskazać na to, że powinniśmy korzystać z alkoholi do kawy zgodnie z umiarem. Z pewnością nikt z nas nie chce, by od filiżanki aromatycznej kawy zaszumiało nam w głowie.

Bita śmietana, posypka i pianki - sposób na osłodę każdego, zimowego wieczoru!

Zima to dość smutna i ponura pora roku. Za oknem szaleją zamiecie śnieżne, a niskie temperatury nie zachęcają nas do tego, by wybrać się na spacer czy deser w towarzystwie koleżanki. Wobec tego warto zdecydować się na przygotowanie wyjątkowego, kawowego deseru we własnym zaciszu domowym! Najlepsze i najsłodsze, zimowe dodatki do kawy to chociażby:

  • pianki;
  • bita śmietana;
  • posypka cukierkowa.

Z ich pomocą będziemy mogli przygotować kawę w formie deserowej, która delikatnie pobudzi nasze podniebienia. Pasują one do wszelakich form cappuccino czy latte. Możemy dodatkowo pokusić się o zastąpienie białego cukru miodem - o ile korzystamy z niego przy parzeniu kawy. Napój kawowy z takimi dodatkami pomoże nam przetrwać praktycznie każdy, zimowy i mroźny wieczór.

Więcej

Komentarze (0)

Brak komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszą komentującą osobą!

Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją